Sort by
  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

  • Eternals

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Wonder Woman 1984

  • A California Christmas

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Hamilton

  • Unsettling Scenes

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Stargirl

    ★★½

  • The Photograph

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Zola

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Looking for Alaska

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½