• Cruella

    ★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • Coven

    ★★★½

  • Cats & Dogs 3: Paws Unite

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • A Whisker Away

  • My Octopus Teacher

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Red Moon Tide

  • The Call of the Wild

  • Little Women

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Pets United

  • Love, Spells and All That

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Tall Girl

  • The Platform

  • The King

  • NiNoKuni

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Silence

  • Little

  • Pet Sematary

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Greener Grass

  • The Queen's Corgi

  • Breakwater

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

  • Cam

  • Ocean's Eight

  • Dogman

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Family Blood

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

  • Peter Rabbit

  • The Little Witch

    ★★

  • White Fang

  • The Skin of the Wolf

    ½

  • Coco

  • Gerald's Game

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

  • Good Manners

    ★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • Annabelle: Creation