• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ludo

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • The Irishman

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★½

  • Butterfly Sleep

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • It

    ★★★★

  • The Silent Child

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Collateral Beauty

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • The White Helmets

    ★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Kapoor & Sons

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Concussion

    ★★