Matisse has logged 19 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Call Girl of Cthulhu

Call Girl of Cthulhu

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Bleeders

Bleeders

1997
×
★½
Edit this entry  
27
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
S&Man

S&Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Edit this entry  
12
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry