• Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Them That Follow

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Greta

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Gotti

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Gringo

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★