• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • The Snowman

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★★

  • Hagazussa

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Ravenous

    ★½

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★½

  • Death Note

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★★½

  • The Dark Tower

  • Lowlife

    ★★★★

  • Amityville: The Awakening

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rakka

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • The Evil Within

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Fences

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Allied

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • Terrifier

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Void

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • Jackie

    ★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½