Sort by

mveliz has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
11
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
01
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★½
Edit this entry  
01
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
½
Edit this entry  
25
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry