Sort by

mveliz has logged 14 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry