Matt has logged 26 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
As the Palaces Burn

As the Palaces Burn

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Admission

Admission

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snitch

Snitch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flawless

Flawless

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In a World...

In a World...

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
RoboCop

RoboCop

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry