Curtis L has logged 28 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Primer

Primer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry