Sort by

maddie has logged 29 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★
Edit this entry  
29
Balcony

Balcony

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
All This Panic

All This Panic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
America; I Too

America; I Too

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
97%

97%

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lunch Ladies

Lunch Ladies

2017
×
★★
Edit this entry  
27
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Two Balloons

Two Balloons

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Wrong House

The Wrong House

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
LOL

LOL

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry