• Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Killer

    ★★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

    ★★★★

  • White Rabbit

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Bees In My Brain

    ★★★★★

  • Tower of Song: A Memorial Tribute to Leonard Cohen

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Once In A Lifetime

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • A Christmas Prince

  • Wonder

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Two Balloons

    ★★★½

  • The Story Of Sam Payne's Knee

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Fake Tattoos

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Bees

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Downsizing

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • Home Again

    ★★

  • 9/11

    ★★

  • It

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Carol Support Group

  • Lunch Ladies

    ★★

  • Locker Room

    ★★★½

  • Fear & Shame

  • Waru

    ★★★★½

  • NADIA

  • England Is Mine

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pillow Talk

  • Abducted in Plain Sight

    ★½

  • I Am Not a Witch

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Everything, Everything

    ★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Princess Cyd

    ★★★½