Sort by

madison has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
La Strada

La Strada

1954
×
★½
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Only Yesterday

Only Yesterday

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stations of the Cross

Stations of the Cross

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
You Only Live Once

You Only Live Once

1937
×
★★
Edit this entry  
07
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry