• Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Ava

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • 22 July

    ★★½

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Calibre

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½