Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Bros

  • Ma’s House

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Nũhũ yãg mũ yõg hãm: This Land Is Our Land!

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • Making The Witcher

  • The Old Guard

  • Gather

    ★★★★★

  • the buoyancy of citrus

    ★★★★★

  • Emma.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

  • Frozen II

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

  • Falling Inn Love

    ★★

  • It Chapter Two

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ½

  • Venom

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Dawnland

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Team Darryl

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ½

  • Thor: Ragnarok

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

  • The Florida Project

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

  • Team Thor: Part 2

    ½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

    ★★½

  • To the Bone

    ½

  • The Little Hours

  • Footage

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Project X

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ½

  • Doctor Strange

    ½

  • Moana

    ★★★½

  • Split

    ½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Magnificent Seven

    ★★

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Team Thor

  • Kubo and the Two Strings

    ★½

  • Pete's Dragon

    ★★★½