• House of Gucci

    House of Gucci

    ★★★★

    This film was a lot better than I expected after reading the reviews for the film I really enjoyed it Ridley Scott has had a great year 2 amazing films 
    Lady gaga is amazing her accent was great 
    Adam driver is so good 
    And even Jared Leto was actually quite good

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

    This film was a lot better than I remembered I actually really liked it and my whole opinion on Tom Holland has changed so excited for no way home!

  • mid90s

    mid90s

    ★★★★

    This shit cool

  • Eternals

    Eternals

    ★★★★

    This film does not deserve the hate at all yes it has some flaws but it also has some brilliant scenes I really liked Ikaris but the end credit scenes were brilliant probably need to rewatch this again to get my full review out

  • The Way Way Back

    The Way Way Back

    ★★★★½

    How did I only hear about this movie today! 
    One of the best coming of age films I have watched this is really good!

  • Spider-Man: Homecoming

    Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

    Decided to rewatch this and I actually really enjoyed it I think Tom Holland gets to much hate but tobey still the goat

  • X-Men: Apocalypse

    X-Men: Apocalypse

    ★★★

    Have lots of mixed opinions on this film but love the cameo from wolverine and the highlight is quicksilver especially the fight with him and apocalypse

  • X-Men: Days of Future Past

    X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

    I literally rewatch this film every month being a huge xmen fan I prefer this film to nearly every avengers movie 
    For this film even though he’s not in it much the highlight has to be quicksilver Evan peters is so good 
    Really hope we see him again in the future

  • V for Vendetta

    V for Vendetta

    ★★★★★

    This is one of my favourite films wow I did not expect it to be this good

  • Halloween

    Halloween

    ★★★½

    Classic

  • Beautiful Boy

    Beautiful Boy

    ★★★★

    Steve carrel and timothee were amazing in this really showed drug addiction in a very clever way

  • Dune

    Dune

    ★★★★★

    This film was amazing one of the best sci-fi films  very excited for the next part!