• Game Night

  • Unsane

  • Transit

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Love, Simon

  • Hellraiser: Judgment

    ★½

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Madeline's Madeline

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Assassination Nation

  • Shirkers

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Piercing

    ★★★★★

  • Leave No Trace

  • Sorry to Bother You

  • Westwood: Punk, Icon, Activist

    ★★½

  • The Tale

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Three Identical Strangers

  • American Animals

  • Mandy

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

  • Searching

  • Private Life

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Singularity

    ½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

  • Jigsaw

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • The Crack-Up

  • Happy Death Day

  • Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Idizwadidiz

  • Gerald's Game

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Rose Gold

  • Mom and Dad

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • mother!

    ½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

  • Lean on Pete

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Death Note

  • Thelma

  • Logan Lucky

  • The Hitman's Bodyguard

  • The Glass Castle

  • What Happened to Monday

  • At the Horizon

  • Detroit

  • 9/11 Simulation in Roblox Environment

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming