Sort by

🎥🏳️‍🌈Liam/Lemon🎥🏳️‍🌈 has logged 795 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
Legend

Legend

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
27
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Creator

The Creator

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry