• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Report

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Interview

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ½

  • Captain Phillips

    ★★★★