• The Boss Baby: Family Business

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Long Toast

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Soul

    ★★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★½

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★★★★★

  • The Half of It

  • Defending Jacob

    ★★

  • The Last Dance

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Haikyuu!!: Land vs Sky

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • The House of Us

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Low Tide

  • Avengers: Endgame

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Us

  • Knock Down the House

  • Abe

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Mob Psycho 100 Reigen: The Miraculous Unknown Psychic

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Dog Days

  • Crazy Rich Asians

  • One Crazy Summer

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • One Small Step

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★★

  • Little Forest

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★