mylemon has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loona - Why Not

Loona - Why Not

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boss Baby: Get That Baby!

The Boss Baby: Get That Baby!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Dongmakgol

Welcome to Dongmakgol

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lion

Lion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Journey to Greenland

Journey to Greenland

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Abe

Abe

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry