RSS feed for Nick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry