• All Too Well: The Short Film

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • You and Me, Before and After

  • Giants

  • Une Belle Journée

  • Glen

  • Jeanette Is the Dog

  • Finding Jedda

  • The Odyssey

  • Moxie

    ★★★½

  • Each Other

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Prom Night

  • The White Tiger

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Suit Weareth the Man

  • Wirun

  • Ammonite

    ★★½

  • Love Blood Pain

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Cub Sport: LIKE NIRVANA Live

    ★★★★★

  • Faces

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Algoritmo

  • Last Call

  • Dating Amber

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Waiting

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Good Deed

  • Hot Mother

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Anima

  • Colours

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Naysayer

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Spring Breakaway

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★