Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Head On

Head On

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Australia

Australia

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Mother

Hot Mother

2020
×
Edit this entry  
17
You and Me, Before and After

You and Me, Before and After

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Giants

Giants

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Wirun

Wirun

2020
×
Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

2021
×
Edit this entry  
17
Une Belle Journée

Une Belle Journée

2021
×
Edit this entry  
17
Glen

Glen

2021
×
Edit this entry  
17
Each Other

Each Other

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Jeanette Is the Dog

Jeanette Is the Dog

2021
×
Edit this entry  
17
Finding Jedda

Finding Jedda

2021
×
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walkabout

Walkabout

1971
×
Edit this entry  
22
Newsfront

Newsfront

1978
×
Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Good Deed

The Good Deed

2020
×
Edit this entry  
12
The Odyssey

The Odyssey

2021
×
Edit this entry  
11
Faces

Faces

2020
×
Edit this entry  
11
The Suit Weareth the Man

The Suit Weareth the Man

2020
×
Edit this entry  
11
Love Blood Pain

Love Blood Pain

2020
×
Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry