• Black Panther: Wakanda Forever

  • Emergency Declaration

  • Mimi

    ½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Sarpatta Parambarai

  • Malik

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Sara'S

    ★½

  • The 8th Night

    ★★

  • Sherni

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Move to Heaven

    ★★★★

  • The Innocent

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Recalled

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Ajeeb Daastaans

  • Karnan

  • Nayattu

  • Joji

    ★★★½

  • Irul

  • One

  • Aanum Pennum

  • Pagglait

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Jathi Ratnalu

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Drishyam 2

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★

  • The White Tiger

  • The Soul

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Family

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Voice of Silence

    ★★★

  • Halal Love Story

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Tale of the Nine Tailed

    ★★½

  • Leap

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • The Swordsman

    ★★★

  • Diva

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Record of Youth

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★