• Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Record of Youth

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★

  • 20dB

    ★★★½

  • Double World

    ★½

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

  • MOTHER

    ★★½

  • #Alive

    ★★

  • Bulbbul

    ★★★

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★½

  • Chaman Bahar

  • Penguin

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Ponmagal Vandhal

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Kappela

    ★★

  • Kaamyaab

    ★★★★

  • Biriyaani

    ★★★

  • HIT: The First Case

    ★★½

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★

  • Thappad

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Hyena

    ★★

  • Trance

    ★★½

  • Emma.

  • Oh My Kadavule

    ★★★½

  • Varane Avashyamund

    ★★★

  • Dia

    ★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★

  • The Closet

    ★½

  • Love Mocktail

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Nasir

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Relic

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Panga

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★½

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★

  • Chhapaak

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★★