Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pink Floyd: The Reunion Concert

Pink Floyd: The Reunion Concert

2005
×
Edit this entry  
28
Roger Waters: The Wall - Live in Berlin

Roger Waters: The Wall - Live in Berlin

1990
×
Edit this entry  
27
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Injustice

Injustice

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lego DC Batman: Family Matters

Lego DC Batman: Family Matters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read prior review Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
Edit this entry  
04
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Edit this entry  
03
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry