Sort by

MythoBeanz has logged 36 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Species III

Species III

2004
×
½
Edit this entry  
19
Bodysnatch

Bodysnatch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Alpha Wolf

Alpha Wolf

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Hardware

Hardware

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Am Alone

I Am Alone

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gillymuck

The Gillymuck

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Boy

The Boy

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Son of Sam

Another Son of Sam

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Body

The Body

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Slumber

Slumber

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Funny Shave

A Funny Shave

1906
×
★★★
Edit this entry  
05
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry