Sort by

MythoBeanz has logged 142 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mime

The Mime

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fiona

Fiona

2022
×
★½
Edit this entry  
24
Unlucky Charms

Unlucky Charms

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Substitute

The Substitute

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
It's Not Custard

It's Not Custard

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Loop

The Loop

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On Sunday

On Sunday

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Smile

Smile

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Dangerous

Dangerous

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flesh and Blood

Flesh and Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seized

Seized

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
FREYA

FREYA

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hysteric

Hysteric

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Witch Hunt

Witch Hunt

2022
×
Edit this entry  
24
Let Her Go

Let Her Go

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Level

Level

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Doll Distorted

A Doll Distorted

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Changing Room

The Changing Room

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
TOAST

TOAST

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Banishing

The Banishing

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Approaching a Breakthrough

Approaching a Breakthrough

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Secretions

Secretions

2016
×
½
Edit this entry  
09
Safe and Sound

Safe and Sound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Together

We Together

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Die First

Don't Die First

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Reunion 3: Singles Cruise

Reunion 3: Singles Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hoist

The Hoist

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Wait

The Wait

2020
×
Edit this entry  
17
Banshee

Banshee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hoist

The Hoist

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Die Young

We Die Young

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Home

The Home

2017
×
Edit this entry  
07
Brackish

Brackish

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Mum's Sweater

Mum's Sweater

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Weeji

Weeji

2017
×
Read the review Edit this entry