Sort by

MythoBeanz has logged 124 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Your One and Only

Your One and Only

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Evenfall

Evenfall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Astaroth

Astaroth

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Samantha

Samantha

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Haunt

Haunt

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Strange Calm

A Strange Calm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Out in the Woods

Out in the Woods

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mechanika

Mechanika

×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Water

Dark Water

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You'll Only Have Each Other

You'll Only Have Each Other

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The History of Monsters

The History of Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unmade

Unmade

2019
×
★★
Edit this entry  
25
A Sickness

A Sickness

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Condamned

Condamned

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
10-33

10-33

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Familiar

Familiar

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Horse and the Stag

The Horse and the Stag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep Hunters

Creep Hunters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
They See You

They See You

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
This Dark Thought

This Dark Thought

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
PARE

PARE

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Bear Hugs

Bear Hugs

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pains

Pains

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Here Comes A Thought

Here Comes A Thought

2022
×
Edit this entry  
15
Logan Lee & the Rise of the Purple Dawn

Logan Lee & the Rise of the Purple Dawn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Laika

Laika

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Do Not Resuscitate

Do Not Resuscitate

2022
×
½
Edit this entry  
15
This Must Be The Place

This Must Be The Place

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
O

O

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gut Punch

Gut Punch

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Out of Love

Out of Love

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
From Where it Hides

From Where it Hides

2022
×
½
Edit this entry  
11
Sucker

Sucker

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Bug Bites!

Bug Bites!

2021
×
★½
Edit this entry  
11
A Killer Secret

A Killer Secret

2021
×
½
Edit this entry  
11
The Receder

The Receder

2021
×
Edit this entry  
11
The End of the Squirrel

The End of the Squirrel

2022
×
½
Edit this entry  
11
Kalley's Last Review

Kalley's Last Review

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell Gig

Hell Gig

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bugbear

Bugbear

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Buzzkill

Buzzkill

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Amy's House of Art

Amy's House of Art

2021
×
½
Edit this entry  
11
Death Snot

Death Snot

2023
×
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RoboCop

RoboCop

2014
×
½
Read the review Edit this entry