Sort by
  • Call Me Chihiro

    ★★★★

  • Women Under Hitler's Flag

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

    ★★★

  • Re/Member

  • Case Closed: The Culprit Hanzawa

  • HELL DOGS

  • Walk Up

    ★★★½

  • Grauer Sand

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • Detective Conan: The Bride of Halloween

    ★★★

  • Lights, Like Angels, Flying

  • ULTRADREAM

  • X

    ★★★

  • The song nobody knows

  • Epistolary Kisses

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Novelist’s Film

    ★★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Noise

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Light Years

    ★★★

  • are you haunted, daddy ? (about anxiety)

    ★★★★

  • Wandering

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • 2020

  • History of Ha

    ★★★★

  • Light Cemetery

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

    ★★★

  • Parenthesis

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

  • The Night

    ★★★½

  • Tonalli

    ★★★½

  • The Demons of Dorothy

  • Baby Assassins

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Merapi

    ★★★★½

  • Emergence Collapse

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Train Again

    ★★★★

  • The Anti-Vax Conspiracy

    ★★★

  • 心タンポナーデ

    ★★★½

  • Once upon a time...

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Outside Noise

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Raising a School Shooter

    ★★★½

  • A Constellation of 6 Super 8 Films (1991 – 2010)

  • Detective Conan: The Scarlet Bullet

  • Ride or Die

    ★★★

  • VadeMecum

  • The Center Lane

  • Phosphenes

  • Hong Sangsoo – Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • THE FABLE: The Killer Who Doesn't Kill

    ★★★

  • Elephant Journey

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Just Beyond the Trees

    ★★★★