• Mortal Kombat

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Fulci for Fake

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Masked Mutilator

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • Venom

    ★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Slender Man

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Deep Blue Sea 2

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Mute

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★