• My Bloody Valentine

    ★★★★★

  • Rocky Balboa

    ★★★★

  • Rocky V

    ★★★

  • Rocky III

    ★★★½

  • The Gorgon

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Massacre in Dinosaur Valley

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • The Theatre Bizarre

    ★★★

  • Heavy Metal

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Mary Shelley's Frankenstein

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

    ★★★★½

  • Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

    ★★★½

  • Rocky IV

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Lost Forever: The Art of Film Preservation

    ★★★½