Sort by
  • Dune

  • The French Dispatch

  • Cruella

  • Moxie

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • It's a Sin

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • I May Destroy You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • New York New York

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

    ★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Scenes from My Life

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Wake Up

  • Goldman v Silverman

  • 30 Years of Democracy

  • Little Women

    ★★★★★

  • KEEPING THE BAND

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Colours

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Someone Great

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Oh, Ramona!

    ½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★½