Sort by

Mustafiz has logged 125 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Two

Two

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two

Two

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Following

Following

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elemental

Elemental

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aashiqui 2

Aashiqui 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ship of Theseus

Ship of Theseus

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ravening

Ravening

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry