• Actually...

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Dune

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Worlds

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★

  • The Mission Across Scotland

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Doctor Who: Fury from the Deep

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Gulf of Silence

    ★★★★

  • The Mission Across Norway

  • Puparia

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Strasbourg 1518

  • A Dog That Smokes Weed

    ★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Amatory

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Shiva Baby

  • Sungazer

    ★★★

  • His House

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Burners

    ★★★

  • WALLY WINTER “Firewood”

  • Hoohoohoo Hahaha

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Doctor Who: Mission to the Unknown

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Catscape

    ★★★½

  • Not so fast

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Unaired Abduction Interview

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • The Mission Across Wales

  • Surrender

    ★★★★

  • Anima

    ★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½