Sort by

no clue has logged 33 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beautiful New Bay Area Project

Beautiful New Bay Area Project

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Abominable Snowmen

Doctor Who: The Abominable Snowmen

1967
×
Edit this entry  
25
Shaolin Mantis

Shaolin Mantis

1978
×
★★★
Edit this entry  
23
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★
Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Bare-Footed Kid

The Bare-Footed Kid

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
The Master

The Master

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★
Edit this entry  
11
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
09
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Edit this entry  
08
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Edit this entry  
08
Awaara

Awaara

1951
×
★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Misery

Misery

1990
×
★★
Edit this entry  
06
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

1967
×
★★★½
Edit this entry