nabeel has logged 50 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read prior review Edit this entry  
24
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Short History of the Long Road

The Short History of the Long Road

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Edit this entry  
14
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Dramatic Relationships

Dramatic Relationships

2016
×
Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Becky

Becky

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Edit this entry  
02
Newness

Newness

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Untogether

Untogether

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Over

Over

2015
×
Edit this entry