Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Winterkartoffelknödel

Winterkartoffelknödel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thanners neuer Job

Thanners neuer Job

×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lockdown

Lockdown

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Dampfnudelblues

Dampfnudelblues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dog Day

Dog Day

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Place to Hide

No Place to Hide

1970
×
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Der Fall Schimanski

Der Fall Schimanski

×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kinderlieb

Kinderlieb

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bis zum Hals im Dreck

Bis zum Hals im Dreck

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unter Brüdern

Unter Brüdern

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Steve McQueen

I Am Steve McQueen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tony Curtis: Driven to Stardom

Tony Curtis: Driven to Stardom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guns of Dragon

Guns of Dragon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bibi & Tina: Perfect Pandemonium

Bibi & Tina: Perfect Pandemonium

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bibi & Tina: Girls vs. Boys

Bibi & Tina: Girls vs. Boys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breathing Fire

Breathing Fire

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Condemned

The Condemned

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bibi & Tina: Bewildered and Bewitched

Bibi & Tina: Bewildered and Bewitched

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bibi & Tina

Bibi & Tina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Four Junior Detectives

Four Junior Detectives

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The First Power

The First Power

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sword of Bushido

The Sword of Bushido

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hollywood Turk

The Hollywood Turk

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Air America

Air America

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Starship

Starship

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ambulance

The Ambulance

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Max Cloud

Max Cloud

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Street People

Street People

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry