Nachtwaechter has logged 326 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Real Men

Real Men

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bodyguard

The Bodyguard

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dukes of Hazzard: The Beginning

The Dukes of Hazzard: The Beginning

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Shot

Blood Shot

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyeborgs

Eyeborgs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Operation: Endgame

Operation: Endgame

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crossworlds

Crossworlds

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Heist

American Heist

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Beauty

Black Beauty

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flipper

Flipper

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Redcon-1

Redcon-1

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Future World

Future World

2018
×
★½
Read the review Edit this entry