Nachtwaechter has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Redeemed and the Dominant: Fittest on Earth

The Redeemed and the Dominant: Fittest on Earth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Being David Hasselhoff

Being David Hasselhoff

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cohen and Tate

Cohen and Tate

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fire Birds

Fire Birds

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Vice

L.A. Vice

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Larceny

Larceny

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
What the Health

What the Health

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Famous Five 4

The Famous Five 4

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
L.A. Heat

L.A. Heat

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benjamin the Elephant

Benjamin the Elephant

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Famous Five and the Valley of Dinosaurs

The Famous Five and the Valley of Dinosaurs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry