Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Edit this entry  
20
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
11
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★½
Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
Edit this entry  
06
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
06
Minions

Minions

2015
×
Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry