nadinessie has logged 21 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
26
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patient Seven

Patient Seven

2016
×
½
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chloe

Chloe

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tau

Tau

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry