Sort by
  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Shangri-La

    ★★★

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½