Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Like You Know It All

Like You Know It All

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry