• EO

    EO

    ★★★★

    THIS DONKEY IS EVERYTHING TO ME.

  • Aftersun

    Aftersun

    ★★★★½

    i want to lay away wither and erode into the sea. how beautiful yet screwing it is to feel

  • Decision to Leave

    Decision to Leave

    ★★★★½

    LIKE AN ONION.. AN INCREDIBLY PUNGENT MENACING GLASS ONION.

  • The Motorcycle Diaries

    The Motorcycle Diaries

    ★★★★

    gorgeous , gorgeous man you are ,che

  • National Theatre Live: Prima Facie

    National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

    jodie comer egot when

  • Minions: The Rise of Gru

    Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

    GOD I LOVE THESE LITTLE YELLOW THINGIES!!!!!

  • Crazy, Stupid, Love.

    Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★½

    everything just too damn perfect.

  • Fire Island

    Fire Island

    ★★★★

    A MODERN CLASSIC. history has been made

  • Chef

    Chef

    ★★★½

    i loove food so much idc if this is corny i love it

  • American Honey

    American Honey

    ★★★★½

    andrea arnold nails down the ethics of filmmaking and capturing the essence in an underrepresented community, being young rural teens who have gone through more things than most . the attention to detail is what brings this road trip epic to life , it is grounding and pulls away from the mirage of a reality that the privileged and rich have set to be truthful

    wake up world! peek in through the eyes of another

  • Men

    Men

    ★★★

    dang they just dont quit :/ guess we’ll have to eradicate them all

  • Enter the Void

    Enter the Void

    ★★★★★

    maui wowie had me leaning back and not blinking . i need to experience this first hand that should be me