Sort by

nadine 🔪 has logged 661 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
Read the review Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Children

The Children

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry