Sort by

nadine 🔪 has logged 46 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scandinavian Silence

Scandinavian Silence

2019
×
Edit this entry  
27
Rollem

Rollem

2019
×
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teoria do Ímpeto

Teoria do Ímpeto

2019
×
Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creators: The Past

Creators: The Past

2019
×
Edit this entry  
22
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Going to Break Your Heart

I'm Going to Break Your Heart

2019
×
Edit this entry  
16
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hill's Law

The Hill's Law

2018
×
Edit this entry  
04
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Freedom is a Big Word

Freedom is a Big Word

2018
×
Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★
Read the review Edit this entry