Sort by

nad 🔪 has logged 36 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Füsilier Wipf

Füsilier Wipf

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
True Fiction

True Fiction

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What a Man

What a Man

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antibodies

Antibodies

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry