Sort by

nad 🔪 has logged 29 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Colette

Colette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kids on the Slope

Kids on the Slope

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Haunter

Haunter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another

Another

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry